Капюшон.
Зв’язавши основну частину виробу, переходимо на в’язання капюшона. Починаємо з набору петель по горловині. Спочатку набираю 34 петлі по горловині спинки, з крайніх напівпетель.
Пров’язуємо лицьовий ряд лицьовими петлями. Розвертаємо роботу на виворітну сторону, пров’язуємо виворітні петлі, в кінці рядка додаємо дві нові петлі, які підхоплюємо з крайових напівпетель (дивись відео частина 2). Останню набрану петлю знімаємо не пров’язуючи та обвиваємо робочою ниткою.
Розвертаємо роботу на лицьову сторону. Першу петлю, як завжди, знімаємо, всі решта – лицьові. В кінці рядка додаємо знову дні нові петлі, набрані по горловині.
І так далі пров’язуємо вкорочені рядки, та поступово набираємо нові петлі з кожної сторони:
- 3 рази по дві петлі,
- 6 разів по три петлі,
- 1 раз по чотири петлі.
Всього на спицях 90 петель, так само як і на початку в’язання горловини пуловера.
Далі капюшон в’яжемо рівним, прямим полотном на довжину 27 см (виміряємо по центру спинки). Ширина, складеного вдвоє полотна, становить 25 см.
Через 27 см довжини починаємо закривати петлі для заокруглення верхньої частини капюшона.
Для цього усі петлі ділимо на дві рівні частини, розділяємо маркером. Або відмічаємо одну – дві центральні петлі полотна капюшона, біля яких з обох боків будемо робити зменшення петель.
Зменшення виконувала таким чином:
- 5 разів в кожному 2-му рядку (тобто, тільки в лицьових рядках),
- 9 разів в кожному рядку (тобто, і в лицьових, і у виворітних рядках).
В кожному рядку, де виконували зменшення, кількість петель щоразу зменшувалась на 2 петлі.Загалом, на спицях лишилось 62 петлі.
Полотно капюшона складаємо вдвоє, і голкою з’єднуємо відкриті петлі лицьової гладі.