Для женщин,  Процессы вязания,  Топы

Яскравий топ гачком

Ажурний топ гачком має багато переваг. Кожен такий виріб є унікальним, оскільки виготовляється вручну. Це означає, що ви будете носити щось особливе, відмінне від масового виробництва.

Існує безліч візерунків і технік, які можна використовувати при створенні ажурного топу. Ви можете вибрати прості або складні візерунки, різні кольори та текстури пряжі, щоб створити виріб, який ідеально відповідає вашому стилю.

Ажурні топи підходять для різних сезонів. Легкі, повітряні моделі чудово підійдуть для літа, забезпечуючи комфорт навіть у спеку. У більш холодну пору року такі топи можна носити поверх тонкої блузки або сорочки.

Такий топ стане чудовим акцентом у вашому гардеробі, додаючи нотку елегантності та індивідуальності в будь-який образ.

Для цього процесу обрала моточну пряжу Miss від ALIZE, 100% бавовна, 280м/50г.  Хочу поєднати однотонну та меланжеву пряжу. Гачок №1,5.

Можуть бути і інші поєднання пряжі за кольором, фактурою та складом. Для прикладу – фото нижче… Це варіант: бавовна + віскоза.

Даний топ можна виконати з чотирьох різних по кольору деталей, або в одному кольорі.

Деталі в’яжемо зверху донизу, починаємо з плеча. Для цього виконуємо ланцюжок початкового рядка, схема нижче у галереї, або дивись відео. А далі в’яжемо візерунок із стовпчиків та повітряних петель. 

Через 5 рядів візерунка починаємо виконувати розширення полотна двох видів, чергуючи їх по черзі. На фото 5 схематично показано: знизу перше, зверху друге.

У 20, 22, 24 рядках з одного краю виконала збільшення для пройми. Для цього через ряд тричі повторила перше збільшення.

Виконуємо розширення полотна до необхідності.  У мене ширина однієї частини 25 см, це становить 14 рапортів візерунка. 

Витрати пряжі на одну частину приблизно 40 г.

Дві частини готові, наприклад для переда. Від них, у зворотньому напрямку, починаємо в’язати симетричні деталі для спинки. При цьому повторюємо усі розширення полотна, або полотно спинки можна зробити трохи вужчим.

Далі виконуємо бокові шви та по центру виробу. З’єднування деталей виконувала з виворітної сторони за допомогою гачка, детально показала у відео.

І на завершення виконуємо обв’язку країв. По горловині і проймах – стовпчики без накиду у зворотньому напрямку (“рачий шаг”). По низу топа – стовпчики без накиду і “піко” з трьох повітряних петель.

Загальні витрати пряжі на увесь виріб 175 г. Довжина топа 58 см, ширина – 50 см.