Джемпера и пуловеры,  Для женщин,  Процессы вязания

Базовий светр із фантазійної пряжі

Базові светри – це класика, тепло та затишок. Завдяки простоті та водночас неймовірній універсальності, ці светри легко можна комбінувати з іншим одягом.

Обираючи ту чи іншу пряжу та враховуючи її властивості, ми можемо створити полотно лицьової гладі гладеньким або фактурним. Процес в’язання такої моделі простий, але цікавий, чудово підійде для майстринь – початківців. Базовий светр – це не просто одяг, це твір мистецтва, де ви – художник свого стилю. 

Для свого светра я обрала два різних види пряжі:

  • мохер (30% мохер, 30% вовна, 40% ПА), 600м/100г (одна нитка),
  • фантазійна пряжа по типу “травичка”  (100% ПА), метраж приблизно 200м/100г (одна нитка). Ця пряжа була у бунтиках, але етикетка не збереглась. 

Пряжа не тонка, тому і спиці беремо відповідного розміру №6 та №7.

Щільність лицьової гладі спицями №7 в 10 см: 11,5 петель х 20 рядів.

Модель светра класичний реглан зверху, прямого та вільного силуету, з не високим комірцем. В’яжу на розмір 48-50. Ширина виробу має бути біля 56-57 см. 

Светр в’яжемо зверху донизу єдиним полотном. Починаємо від горловини. На спиці №6 набираємо 60 петель + 1 петля для з’єднання в коло. В’яжемо по колу 8 рядів резинкою 1х1. Переходимо на спиці №7.

Після резинки загальну кількість петель ділимо на окремі частини та відмічаємо маркерами:

  • спинка – 18 петель,
  • перед –24 петлі,
  • два рукава по – 5 петель кожен,
  • чотири лінії реглану – по 2 петлі кожна.

Починаємо в’язати кокетку по колу. Збільшення петель біля ліній реглану виконуємо в кожному 2-му рядку для всіх деталей однаково.

Виконавши 24 см кокетки (враховуючи висоту комірця), кількість петель на цьому етапі становить:

  • спинка – 54 петлі,
  • перед – 60 петель,
  • два рукава – по 41 петлі кожен,
  • чотири лінії реглану – по 2 петлі кожна.

Петлі рукавів знімаю на додаткові канатики. Петлі ліній реглану віддаю в основне полотно. Переходимо на в’язання азіатського ростка зворотніми рядками, на петлях спинки + петлі двох ліній реглана. На спицях: 2 + 54 + 2 = 58 петель. 

Висота ростка 6 рядків візерунка, це близько 3 см.

Далі переходимо на в’язання основного полотна по колу. З’єднуємо петлі спинки, переда, чотирьох ліній реглана, додаємо петлі на два підрізи (по 4 петлі кожен).

Загальна кількість петель основної частини становить:

58 (спинка + петлі ЛР) + 4 (підріз) +64 (перед + петлі ЛР) + 4 (підріз) = 130 петель.

В’яжемо основну частину до необхідної довжини. По низу виконуємо 15 рядів резинки 1х1. Закриваємо петлі з накидом, або іншим способом, щоб отримати еластичний край.

Довжина основної частини 63 см. Загальні витрати пряжі на цьому етапі 350 г.

Далі переходимо на в’язання рукавів.

На додаткових канатиках є по 41 петлі для кожного рукава. По краю підрізу та ростка набрала ще по 9 нових петель для кожного рукава. На спицях 41 + 9 = 50 петель.

В’яжемо рукава по колу до необхідної довжини. Далі в’яжемо манжет 15 рядів резинкою 1х1, 2 рядки подвійної резинки. На рукавах закриваємо петлі голкою.   

Наш виріб готовий. На розмір 48-50, довжиною 63 см, витрати пряжі 530 г.

Приємної творчості, рівних петель! Хай все вдається!