
Джемпер спицями”Волошковий”
Джемпер з ажурним візерунком у поєднанні із звичайною лицьовою гладдю – це вдале рішення, яке дозволяє створити цікаве, гармонійне полотно. Контраст між ажурними ділянками та гладкою поверхнею надає виробу легкості, витонченості та стильного вигляду. Таке поєднання не тільки додає фактурності, а й підкреслює красу ажурного малюнка, роблячи його центральним акцентом виробу.
Завдяки подібним комбінаціям можна створювати не лише джемпери, а й стильні светри, кардигани, жилети та навіть сукні. Використовуючи різні типи пряжі – від тонкої бавовни до пухнастого мохеру – можна досягати різних ефектів, адаптуючи виріб під будь-яку пору року.
Комбінування різних візерунків відкриває нові можливості для експериментів. Сам процес дарує натхнення, задоволення та безмежний простір для фантазії. Поєднуючи різні елементи, можна створювати унікальні речі, що відображають індивідуальний стиль і настрій майстрині. Процес в’язання захоплює, надихає та дозволяє проявити творчість у повній мірі.
Для цього джемпера обрала два види пряжі:
- бобінний кардний меринос, 1500/100г (дві нитки),
- альпака на нейлоні, 900м/100г (одна нитка).
Товщина пряжі-мікс із трьох ниток становить 409 м/100г. Для в’язання джемпера потрібні спиці №3,5.
Основне полотно джемпера складається з ажурного візерунка та лицьової гладі. Схему ажура додала нижче в галерею.
Рапорт візерунка 18 петель + 1 петля для симетрії + 2 крайові, якщо в’язати зворотніми рядами. Лицьові (непарні) ряди виконуємо за схемою, виворітні (парні) ряди – виворітні петлі. Рапорт у висоту 24 ряди.
⠀
При в’язанні по колу кількість петель має бути кратна числу 18. Непарні ряди виконуємо за схемою, парні ряди – лицьові петлі. Зразок в’язала спицями 4, для більш щільного полотна джемпера вирішила взяти спиці 3,5.
Даю розрахунки на розмір 48-50. Ширина виробу 56 см.
Основну частину виробу в’яжемо знизу догори.
На спиці №3,5 набираємо 240 петель + 1 петля для з’єднання в коло. Виконуємо 15 рядів резинкою 1х1. Далі ділимо полотно на дві рівні частини (перед/спинку) по 120 петель кожна.
Також візуально спинку та перед можна поділити на дві частини, з яких одну частину в’яжемо ажурним візерунком (63 петлі), а другу – лицьовою гладдю (57 петель). Дивись схему-малюнок нижче.
Вцілому на основній частині джемпера ажурний візерунок становить 126 петель, або 7 рапортів:
18 петель (один рапорт) х 7 рапортів = 126 петель.
В’язання сновного полотна. Перший ряд виконуємо таким чином: 57 петель лицьова гладь, 126 петель ажурний візерунок, 57 петель лицьова гладь. Далі в’яжемо полотно по колу, необхідної довжини до пройм. У мене разом з резинкою довжина до пройм становить 40 см. Далі кожну частину (перед/спинку) продовжуємо в’язати окремо.
Перед. Через 19 см від пройм починаю формування горловини, через 20 см від пройм починаємо фомувати скоси плечей.
Горловина переда. Спочатку закриваємо центральні 40 петель, далі з кожної сторони в кожному 2-му рядку закриваємо петлі для скруглення таким чином:
- 4 рази по 2 петлі,
- 2 рази по 1 петлі.
Спинка. Через 20 см від пройм починаємо фомувати скоси плечей, через 22 см – формуємо горловину.
Горловина спинки. Спочатку закриваємо центральні 54 петлі, далі з кожної сторони в кожному 2-му рядку закриваємо петлі для скруглення таким чином:
- 1 раз 2 петлі,
- 1 раз 1 петля.
Скоси плечей. З кожної сторони окремих деталей закриваємо 5 разів по 6 петель в кожному 2-му рядку.
Далі виконуємо плечеві шви – зшиваємо голкою. Та переходимо на обробку горловини способом “імітація кетлювання”, дивись нижче детальне відео.
Витрати пряжі на основну частину з обробленою горловиною 184 г . Довжина основної частини 63 см.
Далі переходимо до рукавів, які також будемо в’язати знизу догори. Один рукав буду в’язати лицьовою гладдю, другий – ажурним візерунком. Тобто два рукава будуть різними за фактурою.
На спиці №3,5 набираємо 72 петлі + 1 петля для з’єднання в коло. В’яжемо манжети 15 рядів резинкою 1х1. Далі в’яжемо рукава на необхідну довжину прямим полотном з відповідним малюнком.
Формування окату рукава. Переходимо на в’язання зворотніми рядами.
З кожної сторони закриваємо 5 разів по 6 петель в кожному 2-му рядку, далі закриваємо решту 12 петель, що залишились. Висота окату 3 см. Витрати пряжі на два рукава 96 г.
Фінальний етап – пришиваємо рукава до основної частини. Тут може бути два варінта: пришиваємо з відповідним візерунком на полотні деталей, або робимо асиметрію.
Загальні витрати пряжі на джемпер 280 г, витрати окремо по видах пряжі:
- бобінний кардний меринос – 154 г,
- альпака на нейлоні – 126 г.


Вам также может понравиться

Ажурний джемпер спицями
30 Вересня, 2024
Джемпер спицами “Корица”
8 Вересня, 2020