Для женщин,  Кардиганы,  Процессы вязания

Кардиган кімоно. Реглан погон спицями

Кардиган кімоно –  актуальна модель сьогодення, яка підійде для будь-якого віку та різних типів фігур. Завдяки своєму вільному крою він створює відчуття комфорту та легкості, приховуючи можливі недоліки й водночас підкреслюючи витонченість силуету.

Цей універсальний виріб легко поєднується з іншими елементами гардеробу: брюками, джинсами, спідницями, сукнями. В залежності від матеріалу та кольору, кардиган-кімоно може виглядати як елегантно, так і невимушено. Наприклад, легкі бавовняні або лляні варіанти чудово доповнять літній образ, а моделі з вовни стануть незамінними в холодну пору року.

Додаткові деталі, такі як пояс, накладні кишені або цікаві текстурні візерунки, надають кардигану-кімоно індивідуальності. Декоративні елементи, зокрема бахрома, вишивка чи контрастні вставки, допоможуть зробити його ще більш стильним та оригінальним.

Це практичний і водночас ефектний варіант для тих, хто цінує зручність, універсальність і багатошаровість у гардеробі. Кардиган-кімоно стане чудовою основою для створення як повсякденних, так і більш витончених образів.

Для роботи я обрала бобінну Ангору 40 (з коротким ворсом), 1200м/100г. Пряжа чудово розкривається після ВТО, на поверхі полотна з’являється легенький пушечок, який заповнює і міжпетельний простір. Кардиган буду в’язати ниткою у три складення, спицями №4,5.

Щільність лицьової гладі спицями №4,5 в 10 см: 18 петель х 28 рядів.

Кардиган будемо в’язати зверху донизу єдиним полотном, модель прямого силуету з цільнов’язаною планкою, V-образний виріз горловини, та з широкими рукавами.

Процес в’язання кардигану розпочинаємо з коміра – планки. Як визначити довжину планки? Вимірюємо обхват шиї. У мене це 34 см, ділимо навпіл: 34/2=17 см. Додаємо 2 см на вільне облягання: 17+2 = 19 см. Загальна довжина планки 19 см, але вона буде складатися з двох частин, 19/2 = 9,5 см (детально – дивись відео частина 1). Ширина планки може бути довільною, у мене буде 7 см, або 15 петель.

Рапорт рельєфного візерунку планки 4 петлі, тому:

3 рапорта х 4 петлі = 12 петель,

12 петель + 1 петля для симетрії + 2 крайові петлі = 15 петель.

Отже, додатковою ниткою контрастного кольору набираємо гачком ланцюжок з 15 повітряних петель. Це буде центр нашої планки. Далі беремо основну пряжу, з якої будемо в’язати кардиган, і за допомогою гачка з кожної повітряної петлі витягуємо петлі. Одягаємо ці петлі на спиці №4,5 і в’яжемо 9-10 см рельєфним візерунком, залишаємо петлі на спиці.

Далі, ланцюжок з повітряних петель розпускаємо, і ми отримаємо відкриті петлі початкового ряду. Набираємо їх на спицю і в’яжемо планку у зворотньому напрямку, теж 9-10 см. З обох боків у нас лишається по 15 відкритих петель.

По одній широкій стороні планки набираємо з крайових петель нові 22 петлі, біля них лишаються по 15 відкритих петель планки з кожної сторони. Петлі ділимо на частини (як на малюнку), відмічаємо їх маркерами: 

  • 14 петель планки,
  • 1 петля пілочки,
  • 2 петлі лінії реглана, 
  • 18 петель спинки,
  • 2 петлі лінії реглана, 
  • 1 петля пілочки, 
  • 14 петель планки.

Далі починаємо в’язати кокетку зворотніми рядами, петлі пілочок та спинки –  лицьова гладь, а петлі планок – рельєфний візерунок.

Збільшення петель біля ліній реглана виконуємо таким чином:

  • 25 разів додаємо петлі в кожному рядку (і в лицьових,  і у виворітних). Формуємо петлі із протяжки.
  • 4 рази додаємо петлі через ряд (тобто тільки в лицьових рядах).

Одночасно, з початком в’язання кокетки, в кожному 4-му рядку виконуємо збільшення петель для пілочок біля планки. Такі збільшення петель я виконала 9 разів для кожної пілочки.

Після того, як лінія реглана досягла довжини 17 см, маємо таку кількість петель для кожної частини кокетки:

  • 14 петель планки,
  • 39 петель пілочки,
  • 2 петлі лінії реглана, 
  • 76 петель спинки,
  • 2 петлі лінії реглана, 
  • 39 петель пілочки, 
  • 14 петель планки.

Далі спинку та пілочки продовжуємо в’язати окремими частинами. Петлі ліній реглана (по 2 петлі) не закриваємо, знімаємо на маркер.

Спинку в’яжемо прямим та рівним полотном на висоту пройми 17 см. Далі, з обох боків спинки починаємо додавати петлі для скруглення підрізів. В кожному 2-му ряду (тобто в кожному лицьовому) додаємо 4 рази по 1 петлі з протяжки. Збільшення петель виконуємо таким чином: 1 крайова петля, 2 лицьові, додаємо петлю з протяжки, далі в’яжемо лицьові петлі до останніх трьох петель, додаємо петлю з протяжки, 2 лицьові, 1 крайова петля.

На спицях: 4 + 76 + 4 = 84 петлі

На пілочках продовжуємо виконувати збільшення петель біля планок в кожному 6-му ряду. Пілочки в’яжемо також на висоту 17 см. Далі починаємо додавати петлі для скруглення підрізів як на спинці. В кожному 2-му ряду (тобто в кожному лицьовому) додаємо 4 рази по 1 петлі з протяжки. 

На спицях: 14 (планка) + 7 (збільшення біля планки в кожному 6-му рядку) + 39 (пілочка) + 4 (скруглення для підрізу) = 64 петлі.

Далі з’єднуємо петлі спинки та двох пілочок, і продовжуємо в’язати основне полотно до необхідної довжини. Біля планок додала в 6-му рядку ще по одній петлі з кожної сторони.

На спицях 65 петель (перша пілочка) + 84 петлі (спинка) + 65 петель(друга пілочка) = 214 петель. 

На бокових лініях з обох сторін відмічаємо дві центральні петлі, біля яких будемо виконувати збільшення петель в кожному 10-му рядку. Такі збільшення петель виконувала 9 разів та додала по 18  петель з кожної сторони (9 разів х 2 петлі). 

На спицях 18 + 214 + 18 = 250 петель.

Далі переходимо на в’язання рельєфно – ажурного візерунка по нижній частині кардигана, для цього кількість петель має бути кратна числу 4, плюс 1 петля для симетрі та 2 крайові петлі. 

(62 рапорти х 4 петлі) + 1 петля + 2 петлі= 251 петля.

Одну петлю, якої не вистачає, додам з протяжки перед планкою правої пілочки.

Довжина основної частини 75 см. Ширина по низу 60 см. Витрати пряжі на цьому етапі 250 г.

Далі вирішила зв’язати пасок для кардигану. За бажанням на планці можна додати отвори для гудзиків, або пришити кнопки.

Для паска набираю 11 петель на спиці №4:

2 рапорти візерунка х 4 петлі + 1 петля для симетрії + 2 крайові = 11 петель.

В’яжемо рельєфно – ажурним візерунком на необхідну довжину, приміряючи на себе. Далі увесь край паска обв’язуємо гачком:

1 ряд, гачок №3: стовпчики без накиду,

2 ряд, гачок №2,5: стовпчики без накиду у зворотньому напрямку (зліва направо).

Довжина паска 176 см, ширина 5 см. Витрати пряжі 45 г.