Незабаром закінчиться тепла осінь. Прийдуть прохолодні дощові дні, і нам знадобляться теплі речі, в яких буде тепло та затишно. Тому розпочинаємо новий сезон пухнастих светриків з мохеру. Знову буду в’язати джемпер – павутинку, цього разу ажурним візерунком. Легкий, об’ємний та невагомий як хмаринка.
Бажаєш зв’язати м’який та теплий светрик – хмаринку? Чудово! Для цього потрібно лише об’ємна пряжа, спиці великого розміру (від 6 і більше), пару вечорів і гарний настрій. Приєднуйся, будемо в’язати разом! Теплої та затишної осені!
Пряжа Ingenua Katia, 50г/140м. Склад: 78% мохер, 13% поліамід, 9% вовна. В’яжу спицями 6. Полотно виходить м’яке, супер пухнасте та об’ємне.
Рапорт ажурного візерунка 12 петель. Для зразка набирала 27 петель: 24 петлі для двох рапортів, 1 петлю для симетрії та 2 крайові. Щільність зразка: 25 петель = 19 см.
Модель джемпера: класичний реглан зверху, прямий та вільний силует, рукава фонарики. Додаю розрахунки на розмір 48-50. Пераметри готового виробу: довжина – 63 см, ширина 58 см.
Починаємо в’язання від горловини. На спиці №6 набираємо 84 петлі + 1 петля для з’єднання в коло. Починаємо в’язати кокетку по колу. Виконуємо перший ряд лицьовими петлями, маркерами відмічаємо окремі частини:
спинка/перед – по 31 петлі,
2 рукава – по 7 петель, –
4 лінії реглану – по 2 петлі кожна.
Починаючи з другого рядка, і далі через ряд, виконуємо збільшення петель біля ліній реглану. Додавання нових петель робимо з петлі попереднього рядка.
З 6-го рядка кокетки починаємо в’язати ажурний візерунок згідно схеми. Роз’яснення до схеми дивись у відео нижче.
Зв’язала кокетку на довжину 18 см, при цьому лінія реглану – 21 см. На схемі довжина кокетки з 1-го до 33- го ряда включно. На цьому етапі кількість петель кожної частини кокетки становить:
перед/спинка – по 63 петлі,
руквава – по 39 петель.
Петлі ліній реглану порівну розділяємо по 1 петлі з кожної сторони окремої частини (спинки, переда, рукавів). Петлі рукавів знімаємо на додаткові канатики.
На петлях спинки + 2 петлі ліній реглану починаємо в’язати азіатський росток зворотніми рядами. На спицях: 63 + 2 = 65 петель.
Росток в’яжемо згідно схеми з 34-го по 41 ряди включно, висота буде близько 8 см.
Далі переходимо знову на в’язання основної частини виробу по колу. З’єднуємо петлі переда та спинки, формуємо додаткові петлі для підрізів з кожної сторони (у мене по 13 петель на кожен підріз). Щоб продовжити в’язання ажурного візерунку по колу, то загальна кількість петель має бути кратна числу 12.
У мене на спицях: 65 + 13 + 65 + 13 = 156 петель.
Основна частина виробу: 156/12 = 13 рапортів.
В’яжемо прямим та рівним полотном до необхідної довжини виробу. Петлі закриваємо вільно, зручним для вас способом.
Вага основної частини 110 г.
Далі переходимо до в’язання рукавів. На додаткових канатиках для кожного рукава вже є по 39 петель + 2 петлі ліній реглану = 41 петля. По краю ростка та підрізу набираємо ще 19 петель. Починаємо в’язати рукава ажурним візерунком по колу.