Джемпера и пуловеры,  Для женщин,  Процессы вязания

Светр спицями “Букля”

Пропоную вашій увазі цікаве поєднання букльованої пряжі та мериносу у смугастому светрі “Букля”.

Ці два види пряжі різні за складом та фактурою, але вони ідеально поєдналися у цьому виробі. Фактурні смужки букльованої пряжі та гладенькі смужки мериносу рівномірно чергуються на полотні, створюючи виразний контраст.

Завдяки такому поєднанню светр набуває особливої глибини та об’ємності. Букльована пряжа додає м’якості та затишку, тоді як меринос забезпечує комфорт і еластичність виробу. Гармонійне чергування текстур робить светр стильним та універсальним – він чудово пасує як до повсякденного гардероба, так і до більш елегантних образів.

Окрім візуальної привабливості, це поєднання матеріалів робить светр дуже приємним на дотик і теплим, що особливо важливо в холодну пору року. Гра фактур дозволяє уникнути зайвих декоративних елементів, адже сам матеріал створює ефектний вигляд.

Щоб ще більше підкреслити незвичайний дизайн, можна експериментувати з кольорами – наприклад, використати м’які пастельні відтінки для ніжного образу або контрастні поєднання для сміливого, сучасного стилю. А зміна ширини смуг додасть виробу динамічності та унікальності.

Для свого светра я обрала два різних види пряжі:

  • 100% меринос, 1500м/100г,
  • букльована пряжа (альпака, меринос, ПА), 650м/100г.

Для роботи нам потрібні будуть спиці №3,5 та №4,5.

Щільність лицьової гладі спицями №4,5 в 10 см: 17,5 петель х 26 рядів.

Модель светра класичний реглан зверху, прямого та вільного силуету, з не високим комірцем. В’яжу на розмір 48-50. Ширина виробу має бути біля 56 см. 

Светр в’яжемо зверху донизу єдиним полотном. Починаємо від горловини з фабричним краєм. На спиці №3,5 додатковою пряжею контрастного кольору набираємо половину від необхідної кількості петель, а саме 50 петель. Далі беремо основну пряжу, у мене 100% меринос (нитка в 5 складень). Виконуємо три рядки лицьової гладі:

1 ряд: лицьові петлі,

2 ряд: виворітні петлі,

3 ряд: лицьові петлі.

З наступноно виворітного рядка петлі на спиці будемо в’язати виворітними, та будемо “піднімати” петлі першого рядка лицьової гладі та в’їязати їх лицьовими. Тобто в’яжемо виворітний ряд і чергуємо по дві петлі: 2 лицьові (підняті петлі з першого рядка), 2 виворітні (зі спиці) і т.д.

Петлі з’єднуємо в коло, в’яжемо 15 рядів резинкою 2х2.

Переходимо на спиці №4,5. Після резинки виконуємо розподіл петель на окремі частини та відмічаємо маркерами:

  • спинка – 30 петель,
  • перед –42 петлі,
  • два рукава по – 10 петель кожен,
  • чотири лінії реглану – по 2 петлі кожна (буду в’язати виворітними).

Починаємо в’язати кокетку по колу. Лінії реглану (ЛР) в’яжемо виворітними петлями. Збільшення петель біля ліній реглану виконуємо в кожному 2-му рядку для всіх деталей однаково.

Одразу після горловини виконую 6 рядів лицьової гладі (окрім ЛР), пряжа меринос (в 5 складень).

Далі основне полотно светра будемо в’язати по колу та чергувати смужками різної фактури. 

Перша смужка, пряжа 2 нитки букльованої пряжі + 1 нитка мериносу :

1 ряд: виворітні петлі.

2-6 ряди: лицьові петлі.

Друга смужка, 100% меринос (в 5 складень):

1 ряд: виворітні петлі.

2-4 ряди: лицьові петлі.

Виконавши 25 см кокетки (враховуючи висоту комірця), кількість петель на цьому етапі становить:

  • спинка – 84 петлі,
  • перед – 96 петель,
  • два рукава – по 64 петлі кожен,
  • чотири лінії реглану – по 2 петлі кожна.

Петлі рукавів знімаю на додаткові канатики. Петлі ліній реглану ділімо порівну між деталями. Переходимо на в’язання азіатського ростка зворотніми рядками, на петлях спинки + петлі ліній реглана. На спицях: 1 + 84 + 1 = 86 петель. 

Кокетку по колу закінчила смужкою з мериносу. Далі в’яжемо росток. Висота ростка 10 рядків, а саме 6 рядів смужки з букльованої пряжі + меринос, та 4 рядки смужки з мериносу.

Далі переходимо на в’язання основного полотна по колу. З’єднуємо петлі спинки, переда, чотирьох ліній реглана, додаємо петлі на два підрізи (по 5 петель кожен).

Загальна кількість петель основної частини становить:

86 (спинка + 2 петлі ЛР) + 5 (підріз) + 98 (перед + 2 петлі ЛР) + 5 (підріз) = 194 петлі.

В’яжемо основну частину до необхідної довжини.  Перед резинкою додаємо з протяжки 2 петлі (по 1 петлі на кожному боці), щоб загальна кількість петель була кратна числу 4. Виконуємо 15 рядів резинки 2х2. Закриваємо петлі з накидом, або іншим способом, щоб отримати еластичний край.

Довжина основної частини 60 см. Загальні витрати пряжі на цьому етапі 240 г:

  • меринос – 140 г,
  • букльована пряжа – 100г.

Далі переходимо на в’язання рукавів.

На додаткових канатиках є по 66 петель для кожного рукава. По краю підрізу та ростка набрала ще по 10 нових петель для кожного рукава. На спицях 66 + 10 = 76 петель.

В’яжемо рукава по колу до необхідної довжини, чергуючи смужки. Далі в’яжемо манжет 15 рядів резинкою 2х2. На рукавах закриваємо петлі голкою.   

Наш виріб готовий. На розмір 48-50, довжиною 6о см, витрати пряжі 370 г:

  • меринос – 210 г,
  • букльована пряжа – 160г.

Приємної творчості, рівних петель! Хай все вдається!