Футболка спицями на круглій кокетці
Футболка, в’язана спицями, це простий, практичний та водночас вишуканий елемент гардеробу. Кругла кокетка додає елегантності та романтичності, роблячи виріб стильним та універсальним. А ажурний візерунок створює привабливий образ. Футболка легко поєднується з різними видами одягу – від джинсів і шортів до спідниць і класичних брюк, що робить її незамінною річчю в гардеробі.
Завдяки своїй структурі, виріб чудово тримає форму та забезпечує зручну посадку на фігурі. Це особливо важливо для тих, хто цінує комфорт у повсякденному житті, адже така футболка не обмежує рухів і дозволяє відчувати себе вільно протягом усього дня.
Для цієї роботи я обрала 100% бавовну двох різних артикулів, так як не вистачило пряжі. Метраж пряжі 250м/100г. Спиці №3,5.
Щільність в’язання лицьової гладі в 10 см: 22 петлі х 30 рядів.
Футболку в’яжемо зверху донизу єдиним полотном. Розрахунки даю на розмір 48-50.
Починаємо з горловини. На спиці №3,5 набираємо 132 петлі. В’яжемо по колу 10 рядків резинкою 1х1. Далі в’яжемо кокетку рельєфно-ажурним візерунком згідно схеми, яка знаходиться нижче в галереї. Рапорт у верхній частині схеми становить 24 петлі.
Для бажаної ширини виробу та враховуючи мою щільність в’язання мені потрібно 9 рапортів візерунку для основної частини та 3 рапорта для кожного рукава. Петлі одного рапорту (або інше число, для різних розмірів кількість петель може бути іншою) будуть додаватись на підрізах, а це дасть можливість збільшити ширину основної частини та рукавів. Враховуючи це, для кокетки беру до уваги лише 8 рапортів візерунку для основної частини та по 2 рапорти для кожного рукава: 8 + 2 + 2 = 12 рапортів.
Я маю на спицях 132 петлі, визначаю яка кількість петель припадає на один рапорт:
132 петлі /12 рапортів = 11 петель.
Отже, починаю в’язати кокетку з 6-го рядка схеми. Саме у цьому рядку рапорт становить 11 петель.
За бажанням горловину можна зробити меншою, а комірець – вужчим.
Для цього набираємо меншу кількість петель і можемо починати в’язання кокетки з першого рядка схеми. Наприклад, 12 рапортів х 9 петель (один рапорт) = 108 петель.
Зв’язавши кокетку повністю за схемою (з 6-го по 39-й ряд). В останньому рядку візерунка виконала лише по два збільшення петель в кожному рапорті (на схемі зазначено три збільшення). Тобто кількість петель в кожному рапорті становить 23 петлі.
На спицях: 12 рапортів х 23 петлі = 276 петель.
Далі в’яжу ще 2 рядка лицьовими петлями. Висота кокетки на цьому етепі 18 см.
Далі ділимо петлі на окремі частини та відмічаємо маркерами, враховуємо симетрію візерунку:
- спинка – 80 петель,
- перед – 104 петлі,
- рукава – по 46 петель кожен.
На петлях спинки (80 петель) починаємо в’язати азіатський росток лицьовою гладдю, зворотніми рядами. Виконуємо 15 рядів, це близько 6 см. Переходимо до формування підрізів.
Петлі рукавів переносимо на додаткові канатики. Після пров’язаних петель спинки набираємо необхідну кількість петель на перший підріз (у мене 15 петель). Далі в’яжемо петлі переда, додаємо петлі на другий підріз (знову 15 петель) і з’єднуємо в коло з петлями спинки. На спицях: 80+15+102+15=212 петель.
В’яжемо по колу основну частину виробу до бажаної довжини. Далі 1 ряд виворітними петлями та 1 ряд знову лицьовими. Закриваємо петлі класичним способом.
Переходимо до в’язання рукавів. На додаткових канатиках є по 46 петель для кожного рукава. По краю підрізу та азіатського ростка набираю нові 24 петлі.
На спицях: 46 + 24 = 70 петель.
Починаємо в’язати коротенькі рукава по колу до необхідної довжини. Виконала 15 рядів лицьової гладі. Далі 1 ряд виворітними петлями та 1 ряд знову лицьовими. Закриваємо петлі класичним способом.
Нижній край основної частини та рукавів обв’язала гачком (стовпчиками без накиду у зворотньому напрямку). Довжина готового виробу 58 см.
Витрати пряжі на увесь виріб 300 г (розмір 48-50) .