Розпочинаю в’язати літню, ажурну сукню гачком. Запрошую усіх бажаючих приєднатися до цього яскравого процесу. На основі цієї моделі можна створити топ або футболку, та використати різні залишки літньої пряжі. Отож, розпочинаємо!
Для цієї роботи я обрала три види різної пряжі за складом та кольором. А саме:
мікс молочного кольору складається з двох видів пряжі: бобінної бавовни з люрексом (750м/100г) та моточної “Forever” від “Alize” (300м/50г). Кожного виду по одній нитці.
коричнева пряжа – це бобінний льон з бавовною (300м/50г), дві нитки.
блакитна пряжа – це 100% моточний бамбук від “Alize” (400м/100 г), одна нитка.
Отже, товщина кожної пряжі різна, від 300 до 400 метрів на 100 г. Але вони ідеально поєднались у полотні. Для роботи використовую гачок №2,5.
Сукню в’яжемо єдиним полотном зверху донизу. Починаємо з формування горловини. Для цього в’яжемо початковий ряд арочками (у мене 25 арочок), ділимо їх на окремі частини (рукава, спинку, лініїі реглана) і відмічаємо маркерами. Процес формування горловини дивимось у відео – частина 1.
Починаємо в’язати ажурний візерунок гачком зворотніми рядками згідно схеми. Він ідеально адаптується і для в’язання по колу. Автор схеми Олена Кожухар, взято з дозволу автора із сайту https://ellej.org/
Формуємо кокетку класичним регланом зверху. Розширення полотна по лініях реглана виконуємо в рядках основного кольору пряжі (у мене молочний колір). Одночасно формуємо дві пілочки. В’яжемо кокетку до необхідної довжини.
Зв’язавши кокетку на висоту 16 см, при цьому лінія реглана – 18 см, переходимо на формування азіатського ростка на петлях спинки. Висота ростка – 7 см.
Далі, з’єднуємо спинку та пілочки, між ними формуємо підрізи неодхідної ширини (у мене по 1 арочці для кожного підрізу). Продовжуємо в’язати основне полотно по колу. Для приталення виконую зменшення рапортів візерунка одразу після підрізів, повторюю двічі. Дивись відео – частина 2.
До лінії талії в’яжу пряме полотно. Далі розпочинаю розширення полотна в рядках основного кольору (пряжа молочного кольору). В кожному третьому рапорті візерунка виконуємо дві групи по 3 стовпчика з одним накидом (як на лініях реглана).
Наступні розширення полотна виконую в кожному 10-му рядку основного кольору, але в кожному четвертому рапорті візерунка виконуємо дві групи по 3 стовпчика з одним накидом.
Всього виконала 4 рядка з розширеннями по усій довжині спідниці. При необхідності ритм розширення полотна можна змінювати, щоб досягти бажаного результату.
Далі переходимо до в’язання рукавів. По краю ростка та підрізу додаємо нові рапорти ажурного візерунка. Всього по колу для одного рукава в мене вийшло 23 рапорта. Кількість рапортів визначаємо індивідуально для бажаної ширини вашого рукава. В’яжемо на необхідну довжину.
По нижньому краю сукні, рукавів та краю горловини виконую обв’язку гачком – пишними стовпчиками згідно схеми нижче.
Довжина готового виробу 100 см. Розмір 48-50.
Загальні витрати пряжі 790 г. Витрати кожного виду пряжі становлять:
бобінна бавовна з люрексом молочного кольору – 235 г,
моточна пряжа “Forever” молочного кольору – 290 г,