Джемпера и пуловеры,  Для женщин,  Процессы вязания

Класична безрукавка спицями

У сучасному світі моди поєднання комфорту, стилю та практичності стає все більшою метою для багатьох. Зазвичай ми уявляємо безрукавку як простий, функціональний одяг, але вона може стати головною окрасою вашого образу.

Почнемо зі зручності. Класична безрукавка має простий крій, який дозволяє нам вільно рухатися. Це робить її ідеальним вибором для активного дня або прогулянки, чи роботи у офісі.

Стиль – це той аспект, що робить безрукавку бажаною частиною будь-якого гардеробу. Вона може мати різноманітні візерунки, кольори та деталі, що дозволяє підібрати її до будь-якого образу. Ви можете носити її з джинсами для кежуал-вигляду або з класичними штанами для більш офіційного стилю.

І, нарешті, практичність. Безрукавка – це не лише елемент моди, а й практичний предмет одягу для прохолодних днів. Вона займає мало місця у гардеробі. Це робить її відмінним вибором для подорожей або просто для щоденного використання.

Для себе я вирішила зв’язати класичну безрукавку, яка буде і зручною, і стильною, і практичною.

Для цієї роботи обрала два види бобінної пряжі:

  • меланжева пряжа в бежевих відтінках (альпака, меринос, па), 700м/100г, одна нитка.
  • однотонний 100% меринос, 1500м/100г, одна нитка.

Метраж пряжі – мікс приблизно 480-500м/100г. Увесь виріб буду в’язати спицями №3,5.

Щільність в’язання лицьової гладі на спицях №3,5 в 10 см становить: 19 петель х 26 рядів.

Я в’язатиму на розмір 48-50.

Починаємо в’язати виріб знизу доверху єдиним полотном. Для основної частини (переду та спинки) на спиці №3,5 набираємо 216 петель. Виконуємо по колу 20 рядів резинки 2х2. Далі переходимо на в’язання лицьовою гладдю.

В’яжемо основне полотно на бажану довжину до пройм, при цьому виконуємо зменшення петель на бокових частинах безрукавки. Маркерами відмічаємо по 2 петлі “бокових швів” і біля них будемо в’язати по дві разом лицьовою з нахилом вліво/вправо.

Перші зменшення петель виконуємо у 15-му рядку лицьової гладі. Далі повторюємо в кожному 10-му рядку ще 6 разів. Таким чином, з кожної сторони зменшили по 14 петель.

На спицях залишилось: 216 – 14 – 14 = 188 петель.

Після останнього зменшення петель я пров’язала ще 4 рядки лицьової гладі. Далі петлі ділимо на дві частини (перед/спинку): 188/2 = 94 петлі. Петлі переда ділимо на дві пілочки: 94/2 = 47 петель. Кожну частину продовжуємо в’язати окремо.

В процесі в’язання одразу будемо виконувати обробку пройм та горловини переда. Тому, з кожної сторони відмічаємо маркерами крайні 7 петель. З них будемо формувати планки для пройм та горловини (дивись відео нижче).

Для зкруглення пройм пілочок/спинки біля планок виконуємо зменшення по 1 петлі (пров’язуємо по дві разом лицьовою з нахилом вліво/вправо) таким чином:

  • 5 разів в кожному 2-му рядку,
  • 2 рази в кожному 4-му рядку.

Для формування V – образного вирізу горловини переда біля планок виконуємо зменшення по 1 петлі в кожному 4-му рядку. Такі зменшення я виконувала 19 разів.

Після усіх зменшень петель залишаємо на кожній пілочці по 13 відкритих петель для лівого/правого плеча, а на 8-ми петлях продовжуємо в’язати планку, яку будемо пришивати до краю горловини спинки (дивись відео нижче).

Горловину спинки формуємо згідно схеми – малюнка, яку додала нижче в галерею. Спочатку закриваємо 46 центральних петель. А далі, для зкруглення з кожної сторони закриваємо двічі по дві петлі. Для кожного плеча залишається по 13 відкритих петель.

Як виконувати плавне закриття петель без “сходинок” дивись відео нижче.

Відкриті петлі кожного плеча з’єднуємо голкою швом “петеля в петлю”. Пришиваємо планку до горловини спинки.

От і все! Наша безрукавка готова.

Довжина готового виробу 62 см. Загальні витрати пряжі 245 г.

Закриття петель без “сходинок” для формування горловини дивимось тут з 3:15 хвилини